PI INTERIOR

Przekształcanie istniejących mieszkań w stylu White Box stało się w ostatnich latach jednym z głównych działań pracowni architektonicznych, zwłaszcza tych, które stawiają pierwsze kroki w wymagającym środowisku zawodowym, takim jak obecne.
 
To niewielkie mieszkanie znajduje się w Warszawie. Znajduje się na wzniesieniu obok historycznego kampusu uniwersyteckiego. Roztacza się z niego piękny widok na miasto.

Architekci INCH Architects przekształcili to małe mieszkanie o powierzchni 47 m² w przytulny dom, zarówno minimalistyczny, jak i funkcjonalny. Celem było stworzenie modułowej, elastycznej przestrzeni, którą można dostosować do stylu życia każdego.

Zabudowa kuchenna z przyległą szatnią została zaprojektowana jako unikalny obiekt, który pasuje do salonu. Bogata kolorystyka i liniowa forma nadają jej centralne miejsce w przestrzeni mieszkalnej. Monochromatyczny mebel prowadzi linię do łazienki, wizualnie łącząc pomieszczenia i tworząc płynne przejście od przestrzeni wspólnej do prywatnej. W ten sam sposób wykończenie udało się połączyć w subtelny, otwarty sposób z bardzo subtelną elegancją, pomimo wystających struktur.

W salonie dekoracyjny panel z płyt gipsowo-kartonowych z efektem "powietrzem" został wzniesiony przy użyciu drewnianej konstrukcji przymocowanej do sąsiedniej ściany. Działa ona jako element architektoniczny i jednocześnie ukrywa grzejnik. Strukturę uzupełnia również "strefa telewizyjna" widoczna z centralnego obszaru oraz część wypoczynkowa, które razem tworzą salon. Przyjęte strategie zaowocowały wyjątkową przestrzenią społeczną - jasną i przestronną z niezwykłym widokiem na kampus.

INCH Architects chciał stworzyć projekt, w którym głównym celem było zbudowanie zintegrowanych środowisk z optymalnym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni. Stworzyliśmy więc część sypialną i systemą przechowywaną w jednym module, aby zwiększyć przestrzeń życiową.
W strefie dla dzieci stworzyliśmy miejsce do pracy i zainstalowaliśmy maksymalne systemy przechowywania. Dzięki tym rozwiązaniom udało nam się stworzyć funkcjonalne, jasne i otwarte przestrzenie, które mimo swojej ciasnoty pozwalają oddychać.

Łazienka została przez nas powiększona, aby pomieścić przestronny prysznic i instalację.
Dużą uwagę poświęciliśmy doborowi materiałów. Ważne było dla nas stworzenie architektury, która pozwoli na stworzenie silnego i harmonijnego środowiska w przestrzeni.
 

2022-2023

Projektowanie: Hanna Lapchanka, Yauheni Lapchanka